بوشهر|بنادر تجاری به “شناور آتشخوار” تجهیز می‌شوند

//بوشهر|بنادر تجاری به “شناور آتشخوار” تجهیز می‌شوند

بوشهر|بنادر تجاری به “شناور آتشخوار” تجهیز می‌شوند

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در راستای ارتقا ایمنی بنادر کوچک تجهیز آنها به شناور آتشخوار در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

بوشهر|بنادر تجاری به "شناور آتشخوار" تجهیز می‌شوند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنگستان، محمد راستاد صبح امروز در بررسی وضعیت بنادر بوالخیر، محمد عامری و رستمی تنگستان با تاکید بر ارتقاء ایمنی اسکله‌‌ها اظهار داشت: استان بوشهر از بنادر متعددی برخوردار است که تجهیز این بنادر به سامانه‌های ارتقا ایمنی  از برنامه‌های مهم سازمان بنادر و دریانوردی است.

وی از تجهیز بنادر کوچک به شناور آتشخوار خبر داد و تصریح کرد: این مهم در اولویت سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد که در این راستا بنادر استان بوشهر مشمول این طرح قرار دارد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر مشارکت بخش خصوصی در تجهیز بنادر به شناور آتشخوار بیان کرد:با توجه به زمانبر بودن روند طراحی، ساخت شناور آتشخوار در مرحله نخست از طرفیت شناورهای بخش خصوصی برای تجهیز اسکله‌ها به شناور آتشخوار استفاده می‌شود.

راستاد از تجهیز بنادر تنگستان به شنائر آتشخوار خبر داد و تصریح کرد: استان بوشهر به‌عنوان یکی از استان‌های ساحلی به‌تازگی بنادر دیر و کنگان به شناور آتشخوار تجهیز شدند که با تجهیز بندرهای محمد عامری و بوالخیر تنگستان شمار شناورهای آتشخوار این استان به هشت شناور افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه لایه‌روبی اسکله محمد عامری تنگستان در دستور کار قرار دارد افزود: پروژه لایه‌روبی بندر محمد عامری تنگستان در دستورکار قرار گرفته است و به‌زودی با انتخاب سرمایه گذار  عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تغییر موقت کاربری شناورهای گردشگری خبر داد و گفت: در ارتباط با شناورهای تفریحی نیز تدابیر لازم برای تغییر موقت کاربری آنها مشخص شده تا در زمانی که به سبب نبود گردشگر امکان فعالیت آنها در زمینه تورهای دریایی وجود ندارد بتوانند از شناورهای خود استفاده تجاری داشته باشند.

| 2018-06-18T08:18:22+00:00 ژوئن 18th, 2018|اخبار|0 نظر

درباره نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید